Prohlédněte si i další silvestrovské recepty!

Svůdný Silvestr podle FoodMillBlog: Plněné datle krémem a vlašskými ořechy

Málokdo si umí silvestrovské posezení představit bez největší české stálice, jednohubek. My říkáme – ať žijí dál!

Ale samozřejmě s trochou stylu a představivosti. Ovšem, uvědomujeme si, že nikdo nechce trávit své drahocenné volno v kuchyni, půl dne vařit a druhou půlku dne vše dávat dohromady. Proto jsme pro vás připravili několik rychlých, ale hlavně svůdně chutných receptů, které si můžete připravit doma z produktů M&S, a které vám dohromady nezaberou více než hodinu času.

Vsadili jsme na čerstvost, kvalitu a nevšednost chutí, tak aby váš poslední den v tomto roce byl nezapomenutelný! Pokud se vám nechce nic extra péct, ale víte, že v průběhu oslav přijde chuť na sladké, tak tahle chuťovka zaručeně všechny překvapí. Přitom je to tak minimalistický recept, že to zvládne každý. Když mi je Carolina dala poprvé ochutnat, byl jsem doslova v sedmém nebi a vy budete taky. A Prosecco samozřejmě nesmí chybět!

servings

Počet porcí

?

preparation

Doba přípravy

15 minut

Ingredience

 • 500 g sušených datlí

  250 g mascarpone

  75 g moučkového cukru

  25 ml kvalitního rumu nebo likéru

  hrst vyloupaných vlašských ořechů

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Datle nařízneme a vyndáme pecku. Mascarpone rozšleháme s moučkovým cukrem a rumem. Poté krém dáme do cukrářského pytlíku a datle jím naplníme a ozdobíme vlašským ořechem. Podáváme při pokojové teplotě. A pak se těšte na ten moment….
 2. Wine pairing: Prosecco Conte Priuli Oro, Brut, Millesimato, DOC, 2019.
 3. Prosecco je perlivé, šumivé víno z oblasti Benátska. Odrůda, ze které se Prosecco vyrábí se nazývá Glera. Při nákupu Prosecca doporučujeme sledovat, zda má denominaci DOC nebo DOCG, protože u denominací DOCG si připlatíte více peněz za garanci a prvotřídní kvalitu hroznů. Marks & Spencer nabízí v tomto období velice elegantní a suché ( Brut) Prosecco Conte Priuli Oro. Nadchne vás nejen zlatý design láhve, ale také o něco kvalitnější, ročníková verze 2019 (Millesimato) DOC, které doporučujeme k aperitivu ale i silvestrovským slavnostem.
 4. Přejeme vám dobrou chuť, krásné radostné a svůdné chvíle a všechno nej do Nového roku 2021.
 5. Tento recept pro vás z M&S potravin v rámci placeného partnerství připravil Milan Juřica. a Carolina Soldati // FoodMillBlog a Mill_Carol_
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments