Prohlédněte si i další silvestrovské recepty!

Svůdný Silvestr podle FoodMillBlog: Koprová pomazánka s uzeným lososem a mořským chřestem

K silvestrovským slavnostem nebo novoročním setkáním s rodinou a přáteli patří hlavně pohoda a radost, ale také spousta kvalitního jídla a pití! A málokdo si umí silvestrovské posezení představit bez největší české stálice, jednohubek. My říkáme – ať žijí dál!

Ale samozřejmě s trochou stylu a představivosti. Ovšem, uvědomujeme si, že nikdo nechce trávit své drahocenné volno v kuchyni, půl dne vařit a druhou půlku dne vše dávat dohromady. Proto jsme pro vás připravili několik rychlých, ale hlavně svůdně chutných receptů, které si můžete připravit doma z produktů M&S, a které vám dohromady nezaberou více než hodinu času.

Vsadili jsme na čerstvost, kvalitu a nevšednost chutí, tak aby váš poslední den v tomto roce byl nezapomenutelný! Pokud si rádi připravujete svoje vlastní pomazánky (i když M&S má ve svém sortimentu mnoho výborných pomazánek, včetně skvělých humusů, tak proč si trochu neusnadnit život?), vyplatí se vsadit na jednoduchost a intenzitu chuti. Jako například toto severem inspirované spojení kopru a lososa. A Prosecco samozřejmě nesmí chybět!

servings

Počet porcí

2 porce

preparation

Doba přípravy

10 minut

Ingredience

 • 200 g měkkého plnotučného krémového sýra

  100 g lehce zauzených plátku lososa

  čerstvý kopr, trochu šalotky

  sůl, pepř, lžička plnotučné hořčice

  mořský chřest na zdobení

  pár plátků křehkých, slaných, pšeničných plátků chleba M&S

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Čerstvý sýr vyšleháme s nasekaným koprem a šalotkou, přidáme sůl, pepř, olivový olej a hořčici. Necháme chvíli odležet. Mezitím si na másle opražíme mořský chřest. Na křehké plátky chleba naneseme pomazánku a plátky lososa a ozdobíme praženým mořským chřestem a čerstvým koprem. A kdo si troufá může klidně přidat kapary!
 2. Wine pairing: Prosecco Conte Priuli Oro, Brut, Millesimato, DOC, 2019.
 3. Prosecco je perlivé, šumivé víno z oblasti Benátska. Odrůda, ze které se Prosecco vyrábí se nazývá Glera. Při nákupu Prosecca doporučujeme sledovat, zda má denominaci DOC nebo DOCG, protože u denominací DOCG si připlatíte více peněz za garanci a prvotřídní kvalitu hroznů. Marks & Spencer nabízí v tomto období velice elegantní a suché ( Brut) Prosecco Conte Priuli Oro. Nadchne vás nejen zlatý design láhve, ale také o něco kvalitnější, ročníková verze 2019 (Millesimato) DOC, které doporučujeme k aperitivu ale i silvestrovským slavnostem.
 4. Přejeme vám dobrou chuť, krásné radostné a svůdné chvíle a všechno nej do Nového roku 2021.
 5. Tento recept pro vás z M&S potravin v rámci placeného partnerství připravil Milan Juřica. a Carolina Soldati // FoodMillBlog a Mill_Carol_
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments