Piknik na balkoně podle FoddMILLblog

Léto v plném proudu a nechce se nám moc vařit. Za chvíli přijde návštěva a vy nemáte nic doma? Máte! Pokud pravidelně chodíte nakupovat do M&S, tak víte že jsou pro vás připravené různé produkty, které stačí rychle a jednoduše zkompletovat. A máte super pohoštění. Mezi mým dalším oblíbeným produktem je kyperský sýr Halloumi, který si připravíme na grilu a vytvoříme z něj velice rychlý a nevšední pokrm.

servings

Počet porcí

3-4 porce

preparation

Doba přípravy

25 minut

Ingredience

 • 200 g plátky sýrů polotvrdého sýru Halloumi
  125 g Chutney z fíků a jablek s balzamikovým octem
  125 g Připravený Falafel s humusem M&S
  250 g Kebaby ze středně tučného polotvrdého sýru Halloumi M&S
  140 g chlazené loupané královské krevety (marinované s česnekem a petrželí)
  8 ks cherry rajčat
  hrst rukoly
  hrst mladého listového salátu s červenou řepou
  světlou bagetku nebo ciabattu
  majonéza Peri Peri s příchutí pečených chilli papriček M&S
  3 lžíce mátové omáčky M&S
  olivový olej, pepř a sůl

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Naložené krevety si orestujeme na olivovém oleji do zlatova a necháme vychladnout.
 2. Do trouby vložíme nakrájené plátky chleba, bagety či ciabatty, zakápneme olivovým olejem a pečeme do křupava na konci pečení přidáme hotový Falafel z M&S, aby se nám trochu prohřál.
 3. Na grilovací pánvi si pomalu grilujeme do zlatova plátky sýru Halloumi a naloženého Kebabu ze sýru, tak aby sýr měl hezkou grilovanou strukturu.
 4. Nachystáme velký tác na který budeme kompletovat hotové věci. Bruschetty potřeme libovolně mátovou omáčkou nebo limetkovou majonézou přidáme pár lístků rukoly a položíme libovolný kus grilovaného Halloumi. Pomocí čajové lžičky položíme na každý z nich trochu fíkového chutney a překrojené cherry rajčátko.
 5. Falafel servírujeme na špejli s humusem a rozkrojeným cherry rajčátkem a s libovolnou selekcí výtečných M&S majonéz.
 6. Grilované špízy servírujeme s mátovou omáčkou. Krevety servírujeme s cherry rajčátky a mix mladého salátu a rukoly a nezapomeneme libovolně zakápnout jednou z M&S majonéz.
 7. Doufám, že Vám tato odlehčená verze rychlého vaření přijde vhod. A samozřejmě nemohu zapomenout na Cider Somerset, který stojí za ochutnání a dozrává na dubovém sudu.
 8. Přeji vám dobrou chuť. Tento recept pro Vás připravil z produktů M&S Milan Juřica // FoodMILLBlog. Fotografie nafotilo Crea Studio.
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments