Letní salát s prosciuttem, fíky a malinami od FoodMillBlog

Přes léto není salátů nikdy dost. Jsou dokonalým pokrmem v tíživém letním horku – jsou lehké, svěží ale hlavně dávají prostor naší fantazii. Dnešní skvostnou variaci si zamilují všichni milovníci čerstvého ovoce a sušené šunky. Když spojíte italské prosciutto (my jsme použili druh, který zrál 30 měsíců) se šťavnatými sladkými fíky a vše završíte neodolatelně natrpklými malinami, výsledkem vám bude salát, na který jen tak nezapomenete. Hříšně dobré fíky jsou navíc perfektním zdrojem živin jako jsou minerály a vitamíny, které i v létě přijdou vhod.

servings

Počet porcí

2 porce

preparation

Doba přípravy

15 minut

Ingredience

 • 100 g prosciutto crudo (sušená šunka)

  150 g míchaného salátu (rukola, špenát, lattuga)

  150 g fíků

  hrst malin

  olivový olej

  dresink s balzamikovým octem z Modeny

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Umytý salát smícháme s dresinkem s balzamikovým dresinkem a poté ho rozdělíme na talíře.
 2. Očištěné a rozčtvrcené fíky vyskládáme dokola na salát a obklopíme plátky sušené šunky. Není od věci vytáhnout prosciutto o něco dříve z lednice a nechat ho odležet – vynikne tak jeho chuť. Pokud se rozhodnete ke koupi starší sušené šunky, doporučujeme vyzkoušet M&S „Hand cut prosciutto“, která zrála 30 měsíců a byla krájená ručně. Rozdíl v chuti poznáte zaručeně.
 3. Omyté maliny vyskládáme libovolně na salát a podáváme. Tedy pokud jej vůbec stihnete donést na stůl – už od pohledu je tak chutný, že se po něm hosté vrhnou hned jak ho spatří. Přeju vám krásné slunečné léto.
 4. Přejeme vám dobrou chuť!
 5. Tento recept pro vás z M&S potravin v rámci placeného partnerství připravil Milan Juřica. a Carolina Soldati // FoodMillBlog a Mill_Carol_ Fotky nafotil: 360co
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments