Kávový krém neboli Coppa del nonno podle FoodMillBlog

Mezinárodní Den Kávy byl ustanoven v roce 2015 organizací ICO (International Coffee Organization) a jeho cílem je oslavovat tento nápoj a zároveň i tvrdou práci všech lidí, kterým káva projde pod rukama, než se dostane k nám, od pěstitelů až po baristy. Káva se v současné době těší nesmírně popularitě. Odhaduje se, že každý den se na světě vypijí 3 miliardy šálků kávy. Bezpochyby se tak dá říct, že se jedná o nejmilovanější nápoj světa! Abychom tento den řádně oslavili, rozhodli jsme se vám dnes přinést recept, který je pro Carolinu oblíbenou vzpomínkou na dětství – chlazený kávový krém, kterému se v Itálii říká „Coppa del nonno“, neboli dědečkův pohár. Tento lahodný dezert se skvěle hodí k sušenkám amaretti z našeho předchozího receptu.

servings

Počet porcí

2 porce

preparation

Doba přípravy

10 minut + 1 hodina v lednici

Ingredience

 • 70 ml kávy M&S

  4 lžičky cukru

  300 ml smetany Double cream M&S

   

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Připravte si kávu, nejlépe v moka konvičce nebo v kávovaru na kapsle. Uvařenou kávu pak nalijte do misky a nechte vychladnout. Pokud se vám nechce čekat, můžete si práci urychlit a misku s kávou dát na pár chvilek do lednice.
 2. Mezitím v jiné míse vyšlehejte smetanu s cukrem. V momentě, kdy začne směs nabývat požadované konzistence, začněte za stálého míchání a po troškách přilévat vychlazenou kávu. Šlehejte, dokud nezískáte hustý a hladký krém. Ten poté nechte hodinu odležet v lednici.
 3. Následně jej zlehka a opatrně promíchejte stěrkou, hlavně podél okrajů. Krém servírujte ve skleničkách – podle konzistence ho můžete konzumovat lžičkou nebo brčkem.Je známo, že jídlo ochutnáváme ze všeho nejdříve očima a nosem. Je tedy samo sebou, že i prezentace je důležitá. Doporučujeme vám tedy vaši coppa del nonno ozdobit kávovými zrnky, nebo si ho vychutnat se sušenkami amaretti z našeho předchozího receptu.
 4. Přejeme Vám dobrou chuť!
 5. Tento recept pro vás z M&S potravin v rámci placeného partnerství připravil Milan Juřica. a Carolina Soldati // FoodMillBlog a Mill_Carol_ Fotky nafotil: 360co
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments