Rychlé středomořské tapas podle FoodMillBlog aneb když se vám nechce nic extra vařit

Je horko. Právě jste přišli z práce. Máte chuť vyrazit ven, na zahradu nebo na terásku. Představa, že budete teď hodinu vařit je přesným opakem toho, co jste si na dnešní letní večer vysnili. Sám to znám moc dobře. A proto vám dnes pro inspiraci přináším rychlý a jednoduchý recept, se kterým za pár chvil připravíte super jídlo ve stylu tapas.

Na mražené potraviny mnozí neprávem nahlížejí poněkud odtažitě, ale já jsem jejich zastáncem. Zaprvé jsem si kvalitu mražených produktů M&S sám vyzkoušel, za druhé jim nelze upřít jejich neskonalá praktičnost. Prostě na vás počkají v mrazáku až do chvíle, kdy se vám hodí.

To samé platí i pro nejrůznější omáčky a do doplňků k jídlu, které v M&S najdete. Třeba můj oblíbený mátový dip, který je nepřekonatelný k nejrůznějším masům. Mou tajnou zbraní je i jejich neodolatelný uzený kečup, který určitě vyzkoušejte. Nyní však již směle k naší rychlé letní večeři!

servings

Počet porcí

2 porce

preparation

Doba přípravy

25 minut

Ingredience

 • 200 g honduraských krevet M&S
  3 pol. lžíce mátové omáčky M&S
  1 stroužek česneku
  olivový olej
  230 g směs zeleniny obalené v těstíčku M&S
  hrst kroužků kalamárů obalených v těstíčku se solí a pepřem M&S
  citron, limetka, majonéza

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Rozmrazené krevety si napíchneme na špejli a připravíme špízy. Ve větší pánvi si osmažíme česnek na olivovém oleji do zlatova. Pak přidáme krevetové špízy, restujeme z každé strany cca minutu a pak zakápneme půl deci bílého vína. Jakmile se víno vyvaří, přidáme 3 lžíce mátové omáčky, dochutíme máslem a solí a můžeme servírovat.
 2. Zeleninovou tempuru a kalamáry, bramborové kroužky pečeme v troubě dle návodu.
 3. Servírujeme s majonézou a uzeným kečupem. K tomuto receptu jsem si dopřál Albariño, Rías Baixas, M&S Classics No.14, protože si v létě potrpím na opravdu suchá a výrazná vína.
 4. Přeji vám dobrou chuť a hezký zbytek léta! Příště se spolu podíváme za víny z nového světa.
 5. Tento recept pro vás z produktů M&S připravil Milan Juřica// FoodMillBlog Fotky nafotil: 360co // Jan Vychodil )
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments