Kokosová bábovka od Cat & Cook

Sladký doplněk každého pořádného pikniku.

servings

Počet porcí

cca 12 porcí

preparation

Doba přípravy

120 minut

Ingredience

 • 270 g másla
 • 450 g cukru krupice (ideálně golden caster suger)
 • 6 vajec (velikost L)
 • 150 g strouhaného kokosu
 • 300 g hladké mouky (případně polohrubé)
 • 170 g plnotučného mléka
 • Olej + strouhanka na vymazání formy

Najít nejbližší obchod pro ingredience

Postup

 1. Vejce pokojové teploty rozdělte na bílky a žloutky. Ze sněhu a cca 1/3 cukru ušlehejte sníh. Nejdříve šlehejte pomocí balónové metly (případně ručním mixérem či metlou) bílky, dokud nezačnou bělat. Poté asi na pětkrát přidejte cukr a počkejte, dokud sníh nebude tvořit tužší špičky. Nechte stranou.
 2. Formu na bábovku opravdu řádně vymažte olejem a vysypte strouhankou. Hrubá mouka na vysypání formy v kombinaci s hladkou moukou v těstě nebude fungovat, tak to raději neriskujte... Vyplatí se použít strouhanku.
 3. Máslo mixujte pomocí třecí metly (K – nástavec) alespoň 10 minut ve stolním mixéru, případně ručním mixérem či vařečkou cca 15 – 20 minut. Máslo se musí krásně rozvonět, zesvětlat a zvětšit svůj objem. Až poté přidejte natřikrát cukr a šlehejte dalších 10 – 15 minut. Opravdu se vyplatí počkat, jen tak dosáhnete krásně nadýchané bábovky bez prášku do pečiva. Nyní tenkým pramínkem začněte přilévat mléko a přitom zašlehávejte na střední stupeň. Až bude mléko spojené s těstem, pomocí stěrky či vařečky postupně vmíchávejte prosátou mouku a kokos. Nakonec vmíchejte sníh.
 4. Troubu mezitím předehřejte na 160 stupňů. Bábovku pečte ve střední části trouby asi 60 minut. Zda je bábovka hotová, poznáte pomocí zapíchnutí špejle do středu. Ta by měla být po vytažení čistá. Nicméně nenechávejte bábovku v troubě zbytečně dlouho, aby se nevysušila.
 5. Až bude bábovka upečená, vyndejte ji z trouby a počkejte 2 – 3 minuty. Poté na otevřenou část položte talíř a pomocí utěrky a obou rukou ji na něj překlopte. Po vychladnutí ji pocukrujte moučkovým cukrem nebo polijte žloutkovým krémem „custard“ z M&S či hustou šlehačkou, kterou zde také koupíte. Záleží na vaší chuti. Dobrou chuť!
 6. Tento recept pro vás z M&S surovin připravila Cat & Cook.
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments